۶ نکته درمورد چاپ کاتالوگ با چاپگر که باید بدانید!

    بسیاری از شرکت ها برای نشان دادن شرکت و پیشنهادات خود، کاتالوگ را چاپ و توزیع می کنند.کاتالوگ ها یا کاتالوگ های به خوبی طراحی شده، به راحتی قابل استفاده بوده و یک ترتیب منظم و زیبایی شناختی از محصولات و خدمات را فراهم می کند. آنها همچنین اطلاعات ارزشمندی در مورد شرکت و همچنین اطلاعات مهم ازجمله اطلاعات تماس و سفارش را ارائه می دهند.

    چاپ کاتالوگ سفارشی یک کار بزرگ است و در این مقاله شش مورد اساسی اورده شده که شما باید به انها توجه کنید تا بتوایند کاتالوگی مطابق نظرتان تولید کنید …

تعداد

 

    دانستن تعداد مورد نظر به شما کمک می کند تا در مورد نوع چاپخانه مناسب برای پروژه فروشگاه خاص خود،  بادقت بیشتری تصمیم بگیرید. به عنوان مثال، اگر شما فقط به ۲۰۰ نسخه از کاتالوگ خود نیاز دارید، تولید کاتالوگ شما در چاپخانه دیجیتال ممکن است مقرون به صرفه تر باشد.

   برعکس، اگر به ۵۰،۰۰۰ کاتالوگ نیاز دارید، پس چاپ افست می تواند کارآمدترین روش تولید باشد. تعداد کاتالوگ های میان رده – مثلاً ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ – به احتمال زیاد برای مطبوعات جبران شده با ورق مناسب تر خواهد بود. دانستن کمیت به شما امکان می دهد تا پروژه خود را با نوع چاپی که برای آن مناسب است مطابقت دهید.

ابعاد

    برخی از ابعاد کاتالوگ – مانند ۱۱*۸٫۵  رایج تر هستند و بنابراین عموما اقتصادی تر هستند. همچنین، برخی از پرینترها می توانند کاتالوگ هایی با اندازه بزرگ، عجیب و غریب و یا سفارشی تولید کنند و برخی دیگر نمی توانند. همه اینها به تجهیزات تولیدی چاپ بستگی دارد.

    همچنین، بعضی از چاپگر ها قادرند پیشنهادات اندازه را ارائه دهد تا بتواند هزینه های تولید و توزیع خود را در حد ممکن کم نگه دارد. به همین دلیل توصیه می شود اگر با چاپگر شخصی خود اقدام به چاپ می کنید در فهرست های کاتالوگ قبل از اینکه در مراحل طراحی و چیدمان بیش از حد عمیق شوید، با چاپگر خود مشورت کنید.

تعداد صفحه

    تعداد صفحات هر کاتالوگ (به همراه تعداد کل کاتالوگ های مورد نیاز) به چاپگر شما کمک می کند تا تعیین کند که چه مقدار کاغذ برای تولید پروژه شما لازم است. 

    اطلاعات مهم دیگری که چاپگر شما باید در مورد این صفحات بداند این است که آیا آنها در هر دو طرف یا فقط در یک طرف چاپ می شوند. به طور کلی، برای جلوگیری از نمایش جوهر به طرف دیگر، باید صفحات با جوهر چاپ شده در هر دو طرف از کاغذ ضخیم تر تهیه شود.

سبک اتصال

    کاتالوگ هایی با تعداد کم صفحات مثلاً ۶۴ صفحه یا کمتر به طور کلی می توانند با روش اتصال Saddle Stitch محدود شوند. این روش اقتصادی از اشیاء اصلی برای ایمن سازی صفحات به شکل کتاب استفاده می کند.

    تعداد روش برای روش اتصال بوش Saddle معمولاً به روش Perfect Binding محدود است. روش Perfect Binding برای چسباندن صفحات به داخل پوشش از چسب استفاده می کند و می تواند کاتالوگ های بسیار ضخیمی را در خود جای دهد. این روش همچنین یک ستون فقرات مسطح تولید می کند که می تواند روی آن چاپ شود.

    بسته به کاتالوگ خاص شما، ممکن است سبک های صحافی دیگری نیز در دسترس شما باشد، اما در تجربه من روشهای Saddle Stitch و Perfect Bound متداول ترین روشهای اتصال برای چاپ کاتالوگ ها هستند.

رنگ جوهر

    آیا کاتالوگ شما با صفحات تمام رنگ و یک پوشش کامل رنگ تولید می شود؟ یا اینکه برخی از عناصر فقط با جوهر سیاه چاپ می شوند؟ در بعضی موارد، جوهر سیاه گزینه اقتصادی تری است، اما تقریباً همیشه رنگ کامل برای بیشترین تأثیر توصیه می شود به خصوص برای فروشگاه ها و به ویژه فروشگاه های تبلیغاتی.

    چاپگر شما ممکن است بپرسد که آیا پوشش جوهر تمام راه را تا لبه صفحات (به نام Bleed) گسترش می دهد یا خیر. بسته به پروژه، گاهی اوقات جوهر بیشتری مصرف می کند، زیرا به چاپ روی یک کاغذ بزرگتر نیاز دارد و سپس کاغذ را تا اندازه دلخواه برش می دهید.

مشخصات کاغذ

    ویژگی های کاغذی که شما انتخاب می کنید از جمله ضخامت، بافت و سطح درخشش تا حد زیادی به دو عامل بستگی دارد. اولین عامل تصویری است که شما می خواهید کاتالوگ شما را به پروژه ارائه دهد. به عنوان مثال، کاتالوگ ساخته شده با یک پوشش سنگین و پر زرق و برق، تصویر بالاتری از کیفیت نسبت به همتای نازک تر و کسل کننده تر خود ارائه می دهد. از نظر منطقی، اگر کالاهای با کیفیت و گران قیمت را تبلیغ می کنید، ساخت کاتالوگ شما باید این امر را منعکس کند.

    عامل دوم این است که شما چقدر می خواهید کاتالوگ شما دوام داشته باشد. اگر به ندرت کاتالوگ چاپ می کنید، باید استفاده از کاغذ با دوام بیشتر با یک محافظ شفاف و یا احتمالاً لمینت را در نظر بگیرید. این به زنده ماندن آن در گردش تا چاپ بعدی کمک خواهد کرد. با این حال، اگر اغلب یک کاتالوگ را چاپ می کنید – مثل ماهانه یا سه ماهه – در صورت انتخاب، ضخامت و سطح درپوش آن و صفحات کاهش می یابد.

    ما می توانیم تقریباً در مورد هر کمیت، اندازه، نوع، رنگ یا سبک اتصال به شرکت شما در زمینه تولید کاتالوگ مشاوره بدهیم و خوشحال می شویم که درباره پروژه کاتالوگ بعدی شما اظهار نظر کنیم یا به سؤالات شما پاسخ دهیم.

زنبیل خرید